Jakie okna wybrać do salonu?

Dom to miejsce, do którego każdy powinien wracać z przyjemnością. I nie ma znaczenia, czy chodzi o mieszkanie, czy obiekt wolnostojący. To w domu człowiek się relaksuje, odnajduje spokój, oddaje się swoim pasjom. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest oczywiście salon. To tam skupia się przede wszystkim życie domowników. W salonie, często połączonym też z jadalnią, spędza się najwięcej czasu, np. oglądając telewizor, grając w gry, organizując spotkania towarzyskie. Bardzo ważna jest aranżacja tego pokoju, która powinna odpowiadać gustom domowników. Niezwykle istotnym elementem salonu są okna. Jakie najlepiej wybrać?

Okna w salonie

Salon powinien być nie tylko estetyczny, ale i praktyczny. Niektórzy preferują pokoje w stylu klasycznym, a nawet retro, inni wolą coś nowocześniejszego. Bez względu jednak na design, w salonie nie może zabraknąć okien. Te elementy budowlane to nie tylko produkty konieczne w salonie, które muszą się tam znaleźć i nie warto więcej o nich myśleć. Okna mogą także pełnić rolę dekoracji i dlatego należy dobrze przemyśleć ich zakup. Salon powinien być bardzo jasny, ciepły, bezpieczny, taki, z którego nie chce się wychodzić. Wszystko to zapewnią dobrze dobrane okna. Obecnie wybór jest naprawdę olbrzymi, więc każdy znajdzie produkt dla siebie. Jakie rozwiązania są możliwe?

Okna drewniane

To tradycyjne okna, używane od bardzo dawna. Oczywiście dzisiejsze okna drewniane to nie te same produkty, które można zauważyć np. w starych kamienicach. Współczesne okna drewniane to energooszczędne produkty, sztywne, wytrzymałe, eleganckie. Świetnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, gdzie przeważa drewno. Będą także pasować do wszelkich salonów zaaranżowanych w stylu retro czy vintage. Mają jednak dwie bardzo znaczące wady. Po pierwsze okna drewniane to duży wydatek, co nie jest korzystne dla osób, które nie mają zbyt wielu środków finansowych na stolarkę okienną. Po drugie okna drewniane należy konserwować, czyli impregnować minimum raz w roku specjalnymi produktami. Nie jest to ani wygodne, ani praktyczne.

Okna aluminiowe

Bardzo nowoczesna alternatywa dla okien drewnianych. Idealne do salonów modernistycznych czy minimalistycznych. Okna aluminiowe wykazują dobre właściwości termoizolacyjne, mogą mieć także wąskie ramy, a jednocześnie duże przeszklenia. Spodobają się wszystkim tym, którzy preferują niestandardowe rozwiązania. Nie trzeba ich specjalne konserwować, co jest dużą zaletą w porównaniu z oknami drewnianymi, choć w przypadku okien aluminiowych największym mankamentem jest wysoka cena, wyższa nawet od drewnianej stolarki okiennej. Niektórzy uważają także, że okna aluminiowe są bardzo surowe, więc nie dodają salonowi przytulności.

Okna PCV (plastikowe)

Mogłoby się wydawać, że okna plastikowe nie sprawdzą się w salonie, gdzie raczej stosuje się duże okna, które są bardzo wyrazistym elementem wnętrza. Jednak współczesne okna plastikowe to już nie jedynie produkty o białych ramach, którym daleko do elegancji. Dziś okna PCV Wrocław zachwycają różnorodnością kolorów i oklein, które mogą być nawet drewnopodobne. Nie ma także problemu, aby na oknach plastikowych zamontować aluminiowe nakładki. Okna plastikowe oferują też doskonałe właściwości termoizolacyjne, co jest szczególnie ważne w salonach, gdzie przeszklenia są spore i mogłyby powodować duże straty ciepła. Okna PCV mogą także zostać wyposażone w specjalne systemy antywłamaniowe, dzięki czemu domownicy nie muszą obawiać się nagłych „wizyt” nieproszonych gości.

Okna drewniane, aluminiowe, plastikowe – każdy może wybrać coś dla siebie. W salonie jednak przede wszystkim polecane są okna plastikowe. Są trwałe, cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, mogą być dźwiękoszczelne. Ponadto okna plastikowe są najtańszym rozwiązaniem, a do tego nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zamów stolarkę na Okna Wrocław a Twój salon będzie wspaniale się prezentował, do pomieszczenia dostanie się odpowiednia ilość światła, a domownicy będą mogli swobodnie spędza tam czas, relaksując się w ciszy, cieple i spokoju.