Jaki kształt okien PCV wybrać?

Okna PCV to dziś prawdziwy hit, jeśli chodzi o okna do domków jednorodzinnych. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na plastikową stolarkę okienną? Odpowiedź jest bardzo prosta. Okna PCV mają praktycznie same zalety: wykazują bardzo dobrą termoizolacyjność i dźwiękoszczelność, są trwałe, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, lekkie i można je kupić w wyjątkowo przystępnych cenach. Ale nie tylko te cechy wyróżniają okna PCV. Nowoczesna plastikowa stolarka okienna jest także wyjątkowo estetyczna. Zdecydowanie nie trzeba już zaopatrywać się wyłącznie w standardowe, białe okna, gdyż wybór jest o wiele większy. Nie bez znaczenia jest także fakt, że okna PCV mogą przybierać różne kształty.

Myśląc o oknach, przede wszystkim pojawia się przed oczami obraz produktów prostokątnych lub ewentualnie kwadratowych. I jest to jak najbardziej trafne skojarzenie, gdyż okna najczęściej montuje się właśnie w takim kształcie. To rozwiązanie jest najbardziej opłacalne, zwłaszcza jeśli wybierze się okna prostokątne o standardowych wymiarach. Wówczas otrzyma się wybrane okno w bardzo szybkim czasie. Jednak nie zawsze taka prostokątna stolarka okienna pasuje do danego domu. Na szczęścia okna PCV Wrocław produkuje się dziś w różnych kształtach, więc każdy znajdzie wyrób idealnie pasujący do swojego domu. Należy jedynie pamiętać o jednej rzeczy: okna niestandardowe wspaniale się prezentują, ale też koszt ich wykonania wzrasta. W związku z tym za taki spersonalizowany produkt bez wątpienia zapłaci się więcej. Jednak zdecydowanie warto to zrobić, jeśli w ostatecznym rozrachunku ma powstać dom marzeń.

Okna PCV w kształcie łuku

Okna PCV łukowe to produkty, które mają w górnej części wygięcie w kształcie łuku. To bardzo atrakcyjne wizualnie wyroby, oryginalne i nadające pomieszczeniom eleganckiego charakteru. Takie okna warto umieścić w domach o wysokich sufitach, gdzie nie tylko będą dobrze się prezentować, ale także wpuszczą do wnętrza więcej naturalnego światła. Okna łukowe można także zamontować na dachu – wówczas najczęściej otwierane są obrotowo. Dzięki specjalnej klamce można je także lekko uchylać. Ciekawym rozwiązaniem są okna łukowe ze szprosami. 

Okna PCV okrągłe

Przede wszystkim kojarzą się z bulajem, czyli małym oknem w burcie statku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie okno umieścić także w domu. Okna PCV tego typu nazywa się także oknami rozetowymi. Są bardzo oryginalne i stanowią wręcz dekorację, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej części domu. Najlepiej wybierać modele otwierane obrotowo, co znacznie ułatwi czyszczenie takich okien. Można je umieścić np. w łazience, gdzie będą doskonale komponować się z płytkami. Okna PCV okrągłe będą pasować zarówno do tradycyjnego budownictwa, jak i można je zastosować w bardziej nowoczesnych obiektach.

Okna PCV trójkątne

często spotkać na klatkach schodowych. Zazwyczaj wykonuje się je tak, aby nachylenie ramion okna trójkątnego odpowiadało nachyleniu płaszczyzny dachu. Będą świetnie pasować do nowoczesnego budownictwa, które ma wyraźnie zarysowane krawędzie. Do wyboru są okna trójkątne nieotwierane, ale i nie tylko. Obecnie bez problemu można także kupić okna uchylne.

Inne kształty okien PCV

Okna PCV produkowane obecnie to naprawdę zróżnicowane wyroby. Mogą być nie tylko łukowe, okrągłe czy trójkątne, ale także np. trapezoidalne czy owalne. Okna „wole oko” także można kupić. To ozdobne lukarny, które umieszcza się w połaci dachu. Warto także mieć świadomość, że okna nietypowe można łączyć z prostokątnymi, by stworzyć o wiele większe i ciekawe wizualnie przeszklenia.

Nowoczesne okna PCV dają mnóstwo możliwości. Nie tylko dostępne są w standardowej, prostokątnej odsłonie, ale także w wielu innych, bardziej lub mniej oryginalnych. Okna okrągłe, trójkątne czy łukowe to ozdobne produkty, które dodadzą domowi charakteru, ale trzeba też pamiętać, że ich nabycie oznacza większe wydatki. Niekiedy mogą one nawet wzrosnąć o 200% w stosunku do zakupu standardowych okien. Warto więc dobrze przemyśleć ich kupno i pamiętać także o tym, że na produkty na zamówienie będzie też trzeba dłużej poczekać. Sprawdź ofertę na niestandardowe okna PCV na stronie Okna Wrocław.