Czy warto kupić ciepłe okna PCV z montażem?

Stolarka okienna to element konstrukcyjny budynku, przez który ucieka najwięcej ciepła. Jest on także elementem niezbędnym, by w domu było jasno i przyjemnie. W końcu każdy lubi spoglądać przez okienne szyby, zwłaszcza jeśli wychodzą na ogród, las czy inną, atrakcyjną wizualnie scenerię. Wybór odpowiednich okien to trudne zadanie, ale jeśli przyjrzeć się aktualnym trendom, wiodą okna PCV, czyli plastikowe. Okna tego typu nie tylko cechują się dużą wytrzymałością, dobrą izolacją akustyczną, estetyką czy różnorodnością kolorów i kształtów. Okna PCV to także okna bardzo szczelne, o wyśrubowanych parametrach termoizolacyjnych. Niski współczynnik przenikania ciepła, który najczęściej charakteryzuje okna PCV, to zapowiedź naprawdę energooszczędnej stolarki okiennej. Jednak by zagwarantować sobie pełną szczelność, nie wystarczy zakup dobrych okien. Oczywiście jest to pierwszy krok, ale liczy się także ich osadzenie w otworze okiennym.

Najlepiej zdecydować się na tzw. ciepły montaż okien. Ciepły montaż okien plastikowych to tak naprawdę montaż warstwowy. Określenie „ciepły” jest potoczne, jednak dość często używane i obecnie mocno rozpowszechnione. Dlaczego warto zdecydować się na taki właśnie montaż? Otóż montaż warstwowy może wręcz podwoić szczelność zakupionych okien! To bardzo ważne dla tych osób, którym zależy na wyjątkowej energooszczędności okien i uzyskaniu jak najniższych rachunków za ogrzewanie. Pomimo tego, że ciepły montaż jest o wiele bardziej skomplikowany od tradycyjnego, a do tego trwa dłużej, warto się na niego zdecydować, by w pełni wykorzystać zalety stolarki, którą oferuje okna Wrocław.

Jak wygląda ciepły montaż okien PCV?

Okna PCV można zamontować tradycyjnie, bez dodatkowego uszczelniania, jednak nie jest to wskazane w nowoczesnym budownictwie. O wiele lepiej zastosować ciepły montaż z wykorzystaniem taśm paroprzepuszczalnych i paroizolacyjnych. Tylko fachowcy z branży okiennej będą w stanie tak osadzić okna PCV, by nie doszło do katastrofalnych w skutkach błędów. W końcu każdy marzy o ciepłym i przytulnym domu, a nie takim, w którym pojawia się np. grzyb w okolicach okien. Dlatego tak ważne jest, aby nie bawić się w samodzielną instalację okien, tylko poprosić o pomoc specjalistów.

W montażu warstwowym okna PCV osadza się bezpośrednio w warstwie ocieplenia w ścianie dwuwarstwowej lub trzywarstwowej. Jako termoizolację stosuje się piankę poliuretanową, ale nie jest to najważniejszy produkt. Równie ważne są specjalne warstwy: zewnętrzna i wewnętrzna. Warstwę zewnętrzną tworzy wodoodporna taśma lub folia paroprzepuszczalna. Jakie ma zadanie? Jej rolą jest ochrona termoizolacji, a także zapewnienie skutecznej dyfuzji pary wodnej. Warstwy wewnętrznej także nie wolno pominąć. Tworzy ją taśma lub folia paroszczelna. Ona także ma za zadanie zabezpieczać termoizolację, by nie dostała się do niej wilgoć z wnętrza domu.

Warto mieć świadomość, że pomylenie taśm i zastosowanie ich w nieodpowiednim miejscu to prosta droga do zablokowania dyfuzji pary wodnej, a więc i gromadzenia się wilgoci w domu. Okna PCV, nawet z najwyższej półki, wówczas będą bardzo źle funkcjonować i może nawet dojść do zagrzybienia. Dlatego nie warto oszczędzać na instalacji okien i zatrudnić prawdziwych fachowców.

Co jeszcze jest ważne wybierając ciepłe okna PCV z montażem?

Przy ciepłym montażu bardzo istotne jest także odpowiednie przygotowanie otworu okiennego. Powierzchnia ościeży musi być wygładzona i oczyszczona, nie może tam być żadnych nierówności. Natomiast taśmy należy równomiernie i mocno docisnąć po przyklejeniu specjalnym wałkiem, by zadbać o ich wysoki poziom szczelności. W narożnikach nie może zabraknąć tzw. ucha, czyli zakładki z taśmy. Zobacz wszystkie ciepłe okna PCV Wrocław.

Dlaczego warto wybrać ciepłe Okna PCV z montażem?

W nowoczesnym domku jednorodzinnym warto zastosować ciepły montaż okien. Pozwoli to nie tylko skorzystać z wyśrubowanych parametrów okien plastikowych, ale wręcz je polepszyć. Jeżeli Okna PCV są zainstalowane w sposób „ciepły” będą służyć przez lata i pozwolą uzyskać przytulne wnętrza, w których przebywanie okaże się prawdziwą przyjemnością. Dodatkowo zapewnią także niższe rachunki za ogrzewanie.

Dodaj komentarz