Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu bramy garażowej?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to nie taka łatwa decyzja. Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę wiele niezwykle istotnych kwestii, które mają duże znaczenie podczas codziennego użytkowania. Dobra brama powinna przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo, powinna być wygodna w obsłudze, a także powinna się dobrze prezentować i posiadać właściwości izolacyjne. Właściwy produkt posłuży na długie lata, dlatego nie należy zbytnio oszczędzać. 

O czym pamiętać wybierając bramę garażową?

Przed wyborem bramy garażowej należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy sprawdzić stan sufitu i ścian. Czasem utrudnieniem w montażu bramy mogą się okazać wszelkie kable, rury, belki czy okna. 

Kolejną kwestią jest wymiar bramy. Powinna być ona dostosowana do wymiarów samochodu, a nawet trochę od niego większe. Dzięki temu nawet mniejszym samochodem będzie można wykonać więcej manewrów. 

Przy zakupie trzeba też pamiętać o wyborze rodzaju zamykania. Można zakupić automatyczną bramę lub taka, która będzie zamykana na zwyczajny zamek. W pierwszym przypadku konieczne jest wygospodarowanie dodatkowego miejsca na napęd i prowadnicę. 

Bramy garażowe dostępne na rynku mogą się otwierać pod sufit, w bok, uchylnie, przez rolowanie, a także skrzydłowo. Wybór rozwiązania zależy od warunków panujących w danym garażu. 

Jaka powinna być właściwa brama garażowa?

Odpowiednia brama garażowa powinna być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu oraz bezpieczna. Nowoczesne modele wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, które uruchamiają się w momencie zerwania sprężyn, co ma bardzo duże znaczenie. Ważna jest także jej niezawodność, cicha praca, automatyka i łożyskowane rolki, niewielka ilość połączeń na prowadnicach, a także możliwość otwierania jedną ręką. 

Wygląd bramy powinien być dopasowany do elewacji i powinien z nią tworzyć zwartą całość. Należy także dopasować go do wygląd dachu i innych znaczących elementów. 

Jeżeli garaż jest częścią domu, koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na właściwości izolacyjne bramy. Musi być ona odpowiednio szczelna i ocieplona. Skrzydło bramy ocieplonej, od wewnętrznej strony posiada dodatkową warstwę blachy oraz specjalny materiał termoizolacyjny (najczęściej jest to styropian). Dzięki temu ciepło nagromadzone w garażu nie będzie się wydostawało na zewnątrz. 

Co warto wiedzieć o bramach garażowych?

Planując zakup bramy garażowej, warto też wziąć pod uwagę kilka innych kwestii. Przede wszystkim, jeśli garaż ma także pełnić funkcję składziku na narzędzia czy sprzęty ogrodowe, dobrze jest wybrać taki model bramy, który dodatkowo posiada zwyczajne drzwi. Dzięki temu będzie można uniknąć częstego i męczącego otwierania dużej bramy. 

Przy wyborze warto też pomyśleć o doświetleniu. Niektóre modele bram posiadają specjalne świetliki, dzięki którym wewnątrz pomieszczenia nie jest ciemno, gdy drzwi są zamknięte. Dla wygody można też zdecydować się na zakup bramy sterowanej za pomocą specjalnego pilota. 

Gwarancja producenta 

Przy zakupie bramy garażowej warto także zapoznać się z gwarancją od producenta. Nowoczesne modele bram, są solidnie wykonane i posiadają naprawdę wytrzymałą konstrukcję. Dzięki temu z pewnością będą działały bez zarzutu przez bardzo długi czas. Zastosowanie materiałów dobrej jakości to niezwykle ważna kwestia. Posiadają one niezwykle wysokie właściwości antykorozyjne. Niektóre modele posiadają także dodatkowe zabezpieczenia zarówno przed wtargnięciem niepożądanych osób, jak i przed wilgocią czy zabrudzeniami. 

Zobacz bramy garażowe > https://effra.pl/bramy-garazowe/

Dodaj komentarz